nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[903] 316CDI '06 automat błędy P0263 P0380 P0671
Autor Wiadomość
jango 

Miasto: New York
Wysłany: 2011-03-08, 07:23   [903] 316CDI '06 automat błędy P0263 P0380 P0671

Witam wszystkich MB guru. Mieszkam w NY zatem beda ang. terminy
Powyzsze kody znacza ze trzeba wymienic wtrysk i swiece zarowa, tak ja to rozumiem. Czy znacza cos jeszcze?
CHECK ENGINE swieci juz od ponad miesiaca. Wiem - nie ma sie czym chwalic. Ale jezeli autko jezdzi prawie normalnie nie spieszylo mi sie. Postanowilem sie dowiedziec w czym problem. Pojechalem do dealershop (ala~ASO) zaplacilem za diagnostyke i stwierdzono ze trzeba wymienic wtrysk (injector) za jedyne $800, gdzie indziej jest jeszcze drozej. Dlaczego nie powiedzieli nic o swiecy (glow plug)? Nie wykazalo czy tez przerazilo ich widmo wykrecenia tejze swiecy. Taka to solidnosc i rzetelnosc tejze stacji.
Powyzsze kody uzyskalem podlaczajac prosty soft-scaner do OBDII. Moj scaner to ElmScan 5 Compact a software OBDwiz + laptop. Ciekawe czy skasuje bledy?
Wczesniej
Przed wizyta w ASO bylem w transmission shop scanowac auto pod katem przekladni automatycznej? czyli transmisji :) po naszemu. Trans w porzadku ale ich scaner pokazal "Cylinder #1 Misfire Detected" kodu nie zapamietalem. Bylo cos jeszcze o swiecy A to jest code P 0301 wedlug obd-code.com Czy rozne scanery moga pokazywac rozne opisy kodow? Ich scaner to bylo cos w rodzaju SnapOn Solus.
To moj pierwszy post poza powitalnym to dalem upust. Wybaczcie
Bede bardzo wdzieczny za rozwiazanie zagadki kodow i wszelkie rady na temat naprawy tego problemu. Sam tego nie naprawie, to nie jest 125p i 1990r przy ktorym wszystko sie robilo.
I tu dochodzimy do nastepnego problemu , w NY nie ma mechanikow znajacych diesela. Odwiedzilem kilkanascie okolicznych warsztatow i zawsze odchodzilem z kwitkiem. Znalazlem w koncu jednego ktory sie podejmie wymiany wtrysku w przydomowym warsztacie. To mnie troche straszy, ale rekomendowano mi go jako dobrego mechanika.
Podobno juz to robil. Wtrysk zaimportowalem z Polski (kolega przywiozl), nowy, ma pasowac.
Dziekuje z gory za wszelkie rady i uwagi. Na co zwrocic szczegolna uwage dokonujac tej naprawy?

akan 

Miasto: Chełm
Wysłany: 2011-03-08, 07:49   

Jak robiłes przy maluchu, to zrobisz i to. Do wtrysku potrzebna Ci jeszcze nowa podkładka i nowa sruba mocujaca. Czasem w sprinterach jest klopot z wyjeciem wtrysku, ale sa proste narzedzia i na pewno sobie poradzisz. Ze swieca podobnie. Dobrze spasowany klucz i na cieplym silniku. Tu trzeba uwazac, bo o urwanie latwo, wiec dobrze wspomoc sie srodkami ulatwiajacymi odkrecanie zapieczonych gwintow.

Bez polskich znakow celowo.

Luki 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2011-03-08, 08:41   

Niestety nie podałeś VIN więc ani nie mogę odnieść się do błędów ani stwierdzić jakie masz wtryski. Nie pamiętam czy w tym roczniku już były wtryski piezoelektryczne na USA a to spora różnica w stosunku do zwykłych. Pamiętaj, że nowy wtryskiwacz musi mieć numery identyczne jak ten wymontowany, ewentualnie może mieć inne ale dobrane zgodnie z EPC. Jeśli kontrolka od świec żarowych (spiralka) nie świeci po uruchomieniu silnika tzn. że świece są OK - być może zapamiętany był tylko stary błąd lub brak kontaktu elektrycznego. Jeśli mechanik ma wiedzę, doświadczenie i narzędzia to nawet jeśli pracuje na ulicy to warto dać mu szansę - takie jest moje zdanie.
Mercedes S124 300D 1992 Sportline - sprzedany

akan 

Wysłany: 2011-03-08, 09:46   

Ale sie wcialem. Chcialem troszke podpowiedziec z dobroci serca, a tu sam Król Idzień dobry Panie Łukaszu). :-) No to mozesz byc spokojny. Dobrze trafiles.

Drobna rada do Kolegów. Jak gosc nie ma polskich znaków, to na monitorze chinszczyzna.

gawra 

Miasto: Kolno
Wysłany: 2011-03-08, 13:57   

Panowie - w necie jest przyjete, iz nikt nikomu nie wytyka braku znakow diakrytycznych :idea:

akan 

Wysłany: 2011-03-08, 15:19   

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Gość jest z NY. Jak nie ma polskich znaków, a tak zapewne jest, to nie rozczyta postów pisanych z polskimi znakami. Będzie miał w miejsce polskich znaków takie dziwne znaczki. A to on prosi o poradę. I tyle. Stad moja uwaga, być może na wyrost, żeby własnie w tym wypadku nie pisać z polskimi znakami. Nie była to absolutnie uwaga na stałe i żadne wytykanie. Nie ośmieliłbym się. Jeżeli uraziłem, to proszę wybaczyc.

seniu 

Miasto: Podkarpacie
Wysłany: 2011-03-08, 17:32   

akan napisał/a:
Jak robiłes przy maluchu, to zrobisz i to. Do wtrysku potrzebna Ci jeszcze nowa podkładka i nowa sruba mocujaca. Czasem w sprinterach jest klopot z wyjeciem wtrysku, ale sa proste narzedzia i na pewno sobie poradzisz. Ze swieca podobnie. Dobrze spasowany klucz i na cieplym silniku. Tu trzeba uwazac, bo o urwanie latwo, wiec dobrze wspomoc sie srodkami ulatwiajacymi odkrecanie zapieczonych gwintow.

Warto też wspomnieć o paście do posmarowania zarówno wtrysku jak i świecy, żeby w przyszłości nie mieć problemu z wyciągnięciem
311 CDI '07

gawra 

Miasto: Kolno
Wysłany: 2011-03-08, 17:38   

akan napisał/a:
. Jeżeli uraziłem, to proszę wybaczyc.

OK!! Wszystko w porzadku :spoko:
Pozdrawiam serdecznie :beer:

jango 

Wysłany: 2011-03-09, 00:59   

Az serce sie raduje ze moj post nie pozostal sam sobie. DZIEKI za cenne rady. Napewno z nich skorzystam. Nie wiedzialem np. ze na Stany sa inne wtryski :? Okazuje sie ze mam polskie znaki i zadnej chinszczyzny na ekranie, tylko ja nie uzywam bo ...sie odzwyczailem. Nie robcie zatem dla mnie wyjatku.
Luki: VIN# WD8PD144X65958505 jezeli to cos wyjasni to prosze. Wtrysk jaki zaimportowalem ma MB gwiazde napis 295 ABISIN i stado numerkow na plastikowej czapce oto niektore z nich A 646 878 12 87; 3707 ponizej 0435; IN 6005; na szesciokacie pod klucz 00120.1 i 326.7 LC; Nada sie?
Spiralka na desce zachowuje sie normalnie czyli gasnie po uruchomieniu silnika, nie ma tez najmniejszych problemow ze startem motoru, nawet przy -10'C mrozu. Prosze sie nie smiac tutaj to juz powazny mroz, a jak wyskoczy -15 to juz katastrofa.
Mam smarowidlo do posmarowania wtrysku i swiecy ewentualnie, sie nazywa Copper Anti Seize firmy Permatex podobno sie nadaje, ma kolor i konsystencje przezutej miedzi.
Jeszcze jedno dziwne zjawisko wystapilo. Od tego samego momentu kiedy CHECK ENGINE sie zaswiecil spadlo zuzycie paliwa (wtrysk sie zatkal?) zaczalem wiec dodawac do diesel-a uszlachetniacza TOTAL POWER firmy FPPF ktory to czysci wtryski (clean injectors) i zapobiega nagromadzaniu sie tego czegos na wtryskach, zakupiony w daler shop podobno the best. Przez miesiac zuzycie paliwa bylo nizsze niz normalnie, jezdzac tam i tak jak zawsze. NA ostatnim zbiorniku juz zuzycie wzroslo. Wtrysk sie odetkal? Wystepuja takie cuda? Lampka nadal swieci.
Przebieg 109300miles=175400km, lampka swieci od 105000. Zuzycie paliwa obecne (wyzsze) 21mpg=11.2l/100km a to najnizsze jakie bylo 22.5 mpg nawet =9.5l/100km. Auto non-stop zaladowane ok. tony tak na oko. Wiekszosc na szybkiej dwupasmowce robie. Tankuje na tej samej stacji uzywam tej samej pompy.
To wszystko, i tak za duzo- ale chce byc jak najbardziej precyzyjny.
Moge na Youtube wrzucic filmik jak pracuje ten silnik, Wasze fachowe ucho moze cos z tego klekotu wychwyci.
Dziekuje za uwage.

Luki 

Wysłany: 2011-03-09, 08:54   

Niestety nie mam teraz dużo czasu więc odpowiem na szybko tylko na to co najważniejsze. Pasty miedziowej nie powinno się stosować do wtrysków ponieważ może je uszkodzić. Powinna to być pasta wysokotemperaturowa ceramiczna. Wtryskiwacze są jeszcze tradycyjne. Powinien być wtrysk z numerem 6470700187 i według EPC żaden inny. Nie oznacza to że na tym który masz silnik nie będzie pracował. Być może będzie chodził bezproblemowo ale konsekwencje zamontowania niewłaściwego wtryskiwacza mogą się ujawnić dopiero po wielu przejechanych km w skrajnych przypadkach np. dziurą w tłoku ;/

jango 

Wysłany: 2011-03-10, 01:30   

Zastanawia mnie ten wtrysk. Moze ktos by mi wyslal taki jaki powinien byc, jezeli to takie istotne. Luki straszy dziura w tloku, wiec wole NIE :shock: Czekam z naprawa dwa miesiace poczekam jeszcze troche. Autko jezdzi normalnie.
Gdzie by to zamowic ? A moze u kogos z Was? Przynajmniej pewny towar. Allegro tez ma wtryski, moze tam.
Najchetniej bym zamienil ten co mam z doplata oczywiscie. A tak na marginesie do jakiego MB on pasuje ( A 646 878 12 87) Za wszelkie sugestje w tym temacie Dzieki z gory.

Luki 

Wysłany: 2011-03-10, 08:32   

Sprawdź jeszcze raz ten numer A6468781287 bo EPC go nie rozpoznaje. Może powinno być A6460701287 :?:

jango 

Wysłany: 2011-03-10, 13:20   

Wiedzialem ze cos nie tak z tym numerem. Na interku nic takiego niema.
Miales racje powinno byc A6460701287 i taki numer jest. Zero wystepuje z / (przekreslone)jak dawno temu w pierwszych komputerach i to mnie zmylilo, wiecie ja juz po czterdziestce to i wzrok juz nie ten :D
Wjasnilo sie. CZy moze byc uzyty zamiast A6470700187? Cos mam przeczucie ze nie.
A zatem potrzebuje/poszukuje wtrysku.

Luki 

Wysłany: 2011-03-10, 22:16   

To jest wtrysk piezo jeśli dobrze sprawdziłem więc nawet jeśli byś bardzo chciał to go nie zamontujesz. Musisz szukać właściwego. Ja mam źródło na wtryski używane po sprawdzeniu a także po kompletnej regeneracji z gwarancją ale nie wiem jak z przesyłką bo mam alergię na usługi Poczty Polskiej ;/

Wtryski wtryskami ale czy wiesz że wtryski raczej nie powodują żadnych błędów ani świecenia kontrolki silnika :?: Jakbyś podał kody usterek z SD a nie uniwersalnego testera OBD to może coś więcej bym pomógł.

jango 

Wysłany: 2011-03-11, 04:41   

"Jakbyś podał kody usterek z SD..." bardzo chetnie, tylko co to jest to SD? :? Czy moge zrobic to sam po zakupie odpowiedniego (drogiego) sprzetu? Na ASO nie mam co liczyc, u nich jak cos robia ty czekasz w poczekalni. Zero zdradzania tajemnic zawodowych.
JAk slusznie zauwazyl Luki wtrysk ktory mam (A6460701287) sie nie nadaje on jest do 215; 315;415;515cdi czterycylindry 2.2ccm, taki wynik dalo przeczesanie interku.
Bede staral sie go odmienic na wlasciwy, ale to potrwa. Stawiam ze trzeba go wymienic taka byla diagnoza ASO, sowicie oplacona.
Narazie to musze ich oszukac jak niebawem pojade na inspection (przeglad) a tak ze swiecaca lampka to nie bardzo. Macie na to sposob?
Szkoda ze macie te warsztaty tak daleko, he

Odpowiedz do tematu