nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[R171] SLK 2004r 200 kompresor automat
Autor Wiadomość
cerbera 

Miasto: Kraków
Wysłany: 2009-12-20, 18:14   [R171] SLK 2004r 200 kompresor automat

WITAM JAKIE MA OZNACZENIE NOWY SLK 2004R?? Mozecie mi cos powiedziec o silnikach i skrzyniach?? czy ktos jezdzi takim na codzien?? jak sie sprwuje itp itc.
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C10978307

psychop 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2009-12-30, 01:53   

R171. nie liczac wymyslnego variodach'u ogolnie jest to konstrukcja niezbyt zagmatwana, bazujaca w sporej czesci na klasie C, przynajmniej jesli chodzi o elektronike.
Moj sasiad ma takowego, a rowniez jeden z Klientow - kupiony od nowosci w salonie pl - i poki co oprocz permanentnego wylaczenia poduszki pasazera (zona jezdzi i wozi tam fotelik z malym dzieckiem) tudziez naprawy kluczyka ktory poszedl do pralki, nie wiadomo mi nic o powaznych awariach tego wozu.
CMD Autoelektronika - Mercedes * www.cmdauto.com

cerbera 

Miasto: Kraków
Wysłany: 2010-01-02, 19:18   

dzieki,bardzo mi sie spodobal biore rowniez pod uwage SL. strasznei sie juz nakrecilem :brawo:

psychop 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2010-01-11, 00:41   

z SL jest pewien problem- to jest doskonale auto, tyle ze pomimo iz Mercedes bardzo pracowal,zeby bylo ucywilizowane, to niestety nie do konca sie to udalo i przy dluzszej jezdzie moze dokuczac Ci prawdziwa natura tego auta - przede wszystkim, pomimo wyszukanych systemow zawieszen auto jest po prostu twarde. Przejechalem R230 SL500 okolo 1000km i w porownaniu do mojej e-klasy samochod jest twardy jak debowa deska.

Coz, kiedy niektorym to nie przeszkadza bo kwintesencja motoryzacji to dla nich co innego,...wybor nalezy do Ciebie:)
CMD Autoelektronika - Mercedes * www.cmdauto.com

wiecholukasz 

Miasto: Ząbki
Wysłany: 2010-01-27, 15:21   

Tak się składa, że użytkuje R171 SLK 350 z 2005 roku. Mam już ten samochód przesło 2.5 roku i jestem zadowolony.

- Silnik 3.5 litrowa V6 272 KM i 350 Nm - super, idzie prawie z samego dołu, bardzo dobre osiągi. Wymieniłem prewencyjnie niedługo po zakupie wszystkie rolki, napinacz i pasek. Mechanik się dopatrzył głośnej pracy jednej z rolek, dlatego wymieniłem prewencyjnie cały komplet i wyniosło mnie 760 zł

- skrzynia biegów - ja mam automat 6 biegów z możliwością sekwencyjną zmianą biegów - również super, jedyne co mogłoby być lepsze, to zmiana biegów w trybie sekwencyjnym, bo zmieniać biegi w bok, to jakieś nieporozumienie.

- zawieszenie - twarde to prawda, ale dobrze trzyma się drogi szczególnie w wolnych, ciasnych zakrętach. Gorzej jest przy większych prędkościach na nierównej drodze i trzeba uważać bo samochód zachowuje się trochę nerwowo i można nawet nim polecieć :)

Ja osobiście musiałem wymienić w zawieszniu tylnym dwa wahacze. Poprzedni właściciel musiał się nim zawiesić na krawężniku, albo wjechać w dziurę, bo były lekko skrzywione. Zapłaciłem... 220 złotych, oczywiście orginalne w ASO i nie mogłem uwierzyć, że tak tanio. Zapytałem się sprzedawcy czy przypadkiem się nie pomylił, czy może jakaś promocja czy co... a o mi na to, że tak wychodzi, bo zawieszenie jest od C-klasy i nie jest wielece skomplikowane.

- Hamulce - bardzo dobre, perforowane tarcze hamulcowe zaciski brembo i klocki jurid z przodu. Na tym komplecie samochód przejechał, co mnie mocno zdziwiło 50000 Km! Niedawno wymieniłem klocki i spokój będzie na kolejne 50000 Km. A z tyłu zaciski ATE klocki Textar nie wymieniane od nowości, jeszcze spokojnie z 15000 km można przejachać. Za klocki na przód zapłaciłem 189 zł z czujnikiem zużycia klocków.

- Układ wydechowy sobie ładnie pomrukuje, szczególnie jadąc z otwartym dachem :)

- Z elektryką problemu nie miałem, jedynie dwa razy wyskoczyła mi kontrolka poduszek powietrznych, podczas jazdy bez dachu, kiedy wnętrze auta było mocno nagrzane. Po wychłodzeniu wnętrza auta, kontrolka sama się wyłączyła. Słońce było chyba przyczyną :D

i to tyle

Z tego, co się orientuję, to SLK jest jednym z mniej awaryjnym modelem Mercedesa i naprawdę godnym polecenia.

Nie wiem, jak się jeździ SLK 200 i 280, ale to chyba nie to samo, co SLK 350 :)

Odpowiedz do tematu