nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[W168] awaria kierunkowskazów
Autor Wiadomość
MIETEK 300D 

Miasto: Opole
Wysłany: 2009-12-18, 23:38   [W168] awaria kierunkowskazów

Witam.
Piszę bo ma taki problem z A klasą:
Po rozładowaniu akumulatora w duże mrozy (-15*C) i odpaleniu A klsay na kable wystąpił problem z kierunkowskazami. Jeżeli włącze dzwignie od kierunków do góry - w prawo to migają kierunki z prawej, a jeżeli włącze w dół - w lewo to też migają z prawej. O CO CHODZI ??? ?
Sprawdzałem masy, wtyczki, bezpieczniki i nawet przy włączeniu awaryjnych widać że lampy i włącznik od awaryjnych jest OK.
Więc gdzie szukać ?? czy w przełączniku przy kierwonicy czy w przekaźnikach, a może jakiś komputer????
Podpowiedzcie proszę bo niechce na mrozie za długo grzebać, a na święta dobrze mieć autko sprawne.
Z góry dziękuję

[ Dodano: 2009-12-23, 14:03 ]
No i nie ma jak to człowieka przyciśnie, trzeba coś zrobic i tyle.
No i zrobiłem, mały reset w Mercedes - odłączyłem akumulator, zwarłem klemy, zaiskrzyło podłączyłem ponownie, a po opaleniu silnika niestety nie wszystkie kontrolki zgasły odrazu (bas, esp, abs itp.) ale chwilka jazdy i wszystko działa :rotfl: :jupi:
Nawet nieszczesne kierunkowskazy. (a w 4-ech warsztatach byłem i jak nie wymiana licznika to niechcą się tykać bo to tylko ASO Mercedes może naprawić)

Gerri 

Miasto: okręg Limerick
Wysłany: 2010-01-19, 22:58   Re: [W168] awaria kierunkowskazów

MIETEK 300D napisał/a:
po opaleniu silnika niestety nie wszystkie kontrolki zgasły odrazu (bas, esp, abs itp.) ale chwilka jazdy i wszystko działa

Na forum jest prosta procedura "inicjacji" systemu trakcji po odłączeniu akumulatora. Nie trzeba nawet ruszać auta z miejsca. Akurat masz szczęście, że wystarczyła krótka jazda - niektórzy jeżdżą parę dni i nic... :rotfl:

Mercedes W-203 Kompressor

Odpowiedz do tematu