nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tryb transportowy
Autor Wiadomość
psychop 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2009-11-14, 22:53   

Zgadza sie, DRLe swieca tylko z przodu i jest to dopuszczone przepisami. Choc ja osobiscie wole jednak, zeby postoje z tylu sie swiecily, zarowkowe oszczednosci jakos nigdy mnie nie przekonywaly.
CMD Autoelektronika - Mercedes * www.cmdauto.com

jarasch 

Miasto: Piaseczno
Wysłany: 2009-12-11, 22:51   

Witajcie, dawno sie nie odzywałem, niestey obowiązki. Z samochodem wszystko już w porządku. Sprawa była prozaiczna. Jak sie okazało serwis chcąc naprawić brak syganału wgrał nowe oprogramowanie (ściągniete z serwera ze Stanów) i przełączył na tryb europejski. To nowe oprogramowanie jest zgodne z nowymi przepisami, stąd brak w dzień tylnych swiateł itp.
Przestawili system znowu na amerykański i mam tak jak chciałem. Szkoda, że na miom przypadku serwis się uczył. Straciłem kupę czasu i dopiero interwencja u kierownika serwisu pomogła (swoją drogą naprawdę miły i rzeczowy człowiek).

Nauka na przyszłość: gdy jest coś z samochodem nie tak- serwis autoryzowany zawsze wgrywa najnowsze oprogramowanie ( tyle jest elektroniki - podobnie robią z palmtopami). Nie robią kopii więc nie ma jak odzyskać starego stanu. Jeśli mieliście coś w oprogramowaniu np. odblokowane (ja miałem prędkość :( pow. 250) to straciliście. Z tym trzeba uważać.
Jakiekolwiek modyfikacje dużo lepiej robić w zaufanym warsztacie, niekoniecznie autoryzowanym.

Pozdrawiam

psychop 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2009-12-30, 01:48   

Niestety zauwazylem, ze z braku wiedzy i srodkow ASO czesto traktuje "nowy soft" jako remedium na przerozne dolegliwosci. Ignorujac zupelnie fakt, ze czesto taka aktualizacja wcale nie poprawia stanu auta a na dodatek jest ryzykowna. Samochod choc jest siecia komputerowa na kolach to jednak nie windows do ktorego co chwila trzeba wgrywac hotfixy. Amerykanie ladnie mowia "don't fix if it ain't broke"
CMD Autoelektronika - Mercedes * www.cmdauto.com

Odpowiedz do tematu