nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[124] Wolne obroty i nie tylko
Autor Wiadomość
Bałtycki 

Miasto: Trójmiasto
Wysłany: 2012-10-08, 20:51   Te świece

No właśnie że nie wiem które dwie wymienił mechanik ("warsztat nr 1"), posłał mnie "na miasto" a ja głupi poszedłem... Tylko jedna nie działała na początku, bo sprawdził przy mnie ale nie zapisałem która i jak wróciłem to powiedział ze wszystkie wykrecił i przesmarował ale jeszcze jedna wymienił bo była już "słabiutka". Teraz objawy są identyczne jak kiedyś wskazujące że jedna świeca nie pali. A co do tych wysokich obrotów to jutro wrócę tam gdzie byłem ostatnio ("warsztat nr 2")... Dzięki za porady...
CV: 125p (1973), 126p (1980), MB W115 200D (1976), Opel Rekord 230D (1986), Citroen AX 1.4D (1991) no i teraz nareszcie: MB W124 250D (1995) brilliant silver metallic. I jeszcze jedno - pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych co mnie pozdrawiają...

Bałtycki 

Wysłany: 2015-12-27, 14:07   Ratunku - ciągle te wolne obroty

Byłem w innym warsztacie, nie tym co spieprzyli na Tatrzańskiej w Gdyni. W innym warsztacie kazali zakupić przekaźnik elektryczny. Zakupiłem, nic nie dało. Objawy te same,a mianowicie: Jak rano zapalam wszystko excelent, obroty 550-600. Potem następuje obniżka obrotów (planowa i prawidłowa) ale tak duża aż do wygaśnięcia silnika jak gazem nie podniosę i przytrzymam. Po rozgrzaniu silnika do ok 70 st C wszystko wraca już dalej OK. Nawet jak 2 godziny postoi na dworze to powtórnie zapalam i OK. Ale od rana następnego dnia, nawet po postoju w garażu znowu stare objawy...
Czyżby jakiś czujnik temperatury?
CV: 125p (1973), 126p (1980), MB W115 200D (1976), Opel Rekord 230D (1986), Citroen AX 1.4D (1991) no i teraz nareszcie: MB W124 250D (1995) brilliant silver metallic. I jeszcze jedno - pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych co mnie pozdrawiają...

Bałtycki 

Wysłany: 2017-10-29, 21:42   I szukam ze świecą w Polsce prawdziwego mechanika od W124

Problem ciągle ten sam.
Odpala rano ok, ruszam w drogę po minucie obniża obroty przepisowo i dusi - gaśnie silnik. Chyba że potrzymam na wysokich obrotach aż osiagnie 80 st C. Albo chyba że na wolnych obrotach przy garażu pochodzi ok. 30 minut aż podejdzie do 80 st C , (włączam, oświetlenie oraz ogrzew tylnej szyby aby obciążyć silnik i szybciej osiągnał temp 80 st C). Potem już cały dzień OK. Także po krótkich i dłuższych postojach kiedy temperatura silnika spada nawet do 40 st C. Wszystko OK. No a rano wyjazd z garażu i to samo. W trójmieście nikt tego nie potrafi usunąć. Nie byłem tylko w ASO. Znamienne, jak załączam razem z autem i zachęcam do zapoznania się z odpowiednim rozdziałem „Sam naprawiam samochód MercedesBenz” Etzolda gdzie jak byk jest opis jak ustawiać elektronikę wolnych obrotów w W124 250D z 1995 r bez klimy i automatycznej skrzyni , to patrzą ci fachowcy na mnie jak na zbrodniarza, który śmie kwestionować ich fachowość. I po kilku dniach, kasują pieniądze by nazajutrz dowiedzieć się ode mnie że naprawa nic nie dała. I rozkładają ręce. To się powtórzyło w kilku zakładach w Gdyni, jeden w Rumii i jeden w Chwaszczynie. Oczywiście wymieniono czujnik temperatury.

Odpowiedz do tematu