nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia/ramy
Autor Wiadomość
MARCIN73 

Miasto: Kraków
Wysłany: 2012-10-10, 17:04   Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia/ramy

Witam
Postanowiłem dodać tutaj tego posta bo mam nadzieję że Koledzy zajmujący się pojazdami "starszymi" będą bardziej rozeznani w temacie. Przymierzam się do zrobienia konserwacji ramy w mojej Kaczuszce. Rama ogólnie w bardzo dobrym stanie jak na wiek auta (89) Większość rzeczy do wyczyszczenia szczotką i zabezpieczenia i o to zabezpieczenie mi chodzi jakich środków użyć. Co polecacie aby trochę wytrzymało. Drugie moje pytanie dotyczy zamkniętych profili do których nie ma dojścia. Czy są jakieś środki usuwające rdzę i zabezpieczające później owe zamknięte elementy.
Byłbym bardzo wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam Marcin

darus 

Miasto: ok.Cieszyna/Słupsk
Wysłany: 2012-10-10, 19:29   

Proponuje dokladnie oczyscic szlifierą, jakis podklad epoksydowy i baran na to. Uważam, że najlepszym rozwiazaniem jak zastosujesz podkład malując pistoletem, ew. pędzlem. Te w sprayu to moga mieć duzo rozpuszczalnika w stosunku do farby. Do profili można wstrzyknąć wosk jakiejś dobrej firmy, podobno dobry jest firmy teroson. Co do odrdzewienia ramy od środka, troche cieżko, mozna próbować wpuszczać jakis środek wiążący rdze, ale to tylko spraye.

MARCIN73 

Miasto: Kraków
Wysłany: 2012-10-11, 09:40   

Taki miałem zamiar. Rdzę do gołego metalu usunąć, i zabezpieczać. Napisz proszę czy ten podkład to jakiś dwuskładnikowy? Jakich firm te środki są najlepsze?
Pozdrawiam

gawra 

Miasto: Kolno
Wysłany: 2012-10-11, 14:20   

MARCIN73 napisał/a:
Taki miałem zamiar. Rdzę do gołego metalu usunąć, i zabezpieczać. Napisz proszę czy ten podkład to jakiś dwuskładnikowy? Jakich firm te środki są najlepsze?
Pozdrawiam

To masz prawie wszystko o sposobach walki z rudym :idea:

http://lakiernik.info.pl/...74dde1b4ad1e85a

yoshi82 

Miasto: Busko Zdrój
Wysłany: 2013-10-31, 22:59   

do profili zamknietych stosowałem fajny srodek terotex hv400 jest troche opisane w internecie, niby jest w pierwszej 3ce najlepszych srodków do profili zamknietych . rdze najlepiej wypiaskowac jedyny sposób na korozje. szczotka na wiertarce wypoleruje metal rdzy troche zostanie . zas papier scierny na wiertarce moze zrobic ci dziury jesli masz wżery głebokie . co do farby jesli masz małe punkty mozesz kupic farbe w sprayu mozna jeszcze zastosowac ocynk w sprayu

Odpowiedz do tematu