nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Auto alarm
Autor Wiadomość
Uncle_t 

Miasto: Konstancin/Wawa
  Wysłany: 2006-04-24, 17:09   Auto alarm

Dziś dobrałem się do alarmu w mojej MB i porobiłem kilka fotek (niestety jakość tragiczna, bo robione telefonem). Może ma ktoś taki sam u siebie zamontowany(jak coś to walcie też na priw), lub ktoś może mi na podstawie zdjęć coś o nim powiedzieć.
Ciekaw jestem czy to orginalny alarm, czy nie. Jak nie, to co to jest za firma, może ktoś kojarzy itp.
Jak to wszystko oglądałem, to zauważyłem kilka zerwanych kabelków. Może to było przyczyną jego odłączenia? Może da radę go jakimś niewielkim kosztem uruchomić?
Pozatym jest przy nim jakiś dziwny guziczek (foto)(nie wiem czy on służy jako antynapad, wyłączenie całkowite alrmu, czy też nim się uruchamia alarm), czerwona kostka nie wiem do czego (foto) i jakieś malutkie dźwigienki(foto) które są w pozycji off (poza jedną). Możecie mi coś o tych rzeczach powiedzieć? Można tą kostkę podłączyć w jakimś zakładzie do kompa i wykaże co jest nie tak?
Pozatym gdzieś czytałem, że alarm w niektórych MB włączało się przy zamykaniu drzwi, przytrzmując dłużej kluczyk, czy jakoś tak? To prawda?

Całość.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 48,21 KB

Guziczek.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 30,8 KB

Dziwne dźwigienki.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 20,87 KB

Etykieta naklejona na centralkę.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 43,88 KB

Kostka otwarta.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 30,33 KB

Kostka zamknięta.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 22,87 KB

Gerri 

Miasto: okręg Limerick
Wysłany: 2006-04-24, 18:55   

Ten alarm to jakiś zabytkowy badziew z zeszłego wieku - lepiej go wywal, pewnie jeszcze ma sterowanie ze stałym kodem. Na pewno nie był montowany w fabryce. Czerwona kostka, owszem, służy do diagnozowania ale napinaczy pasów.

Uncle_t 

Wysłany: 2006-04-24, 19:34   

Gerri napisał/a:
Ten alarm to jakiś zabytkowy badziew z zeszłego wieku - lepiej go wywal, pewnie jeszcze ma sterowanie ze stałym kodem. Na pewno nie był montowany w fabryce. Czerwona kostka, owszem, służy do diagnozowania ale napinaczy pasów.

Heh, no to się udałem z tą kostką :lol:
Myślałem, że może jakimś groszowym kosztem go uruchomię, bo lepszy taki niż żaden, ale skoro odradzasz to bez sensu.
Tak czy inaczej, lepiej tego nie będę poprostu ruszał i zostawię tak jak jest, bo jak zacznę odłączać kabelki, to zaraz coś przestanie działać.
Dzięki.

stanleym126 

Miasto: Siedlce, woj. mazow.
Wysłany: 2006-04-24, 20:00   Re: Auto alarm

Pozatym gdzieś czytałem, że alarm w niektórych MB włączało się przy zamykaniu drzwi, przytrzmując dłużej kluczyk, czy jakoś tak? To prawda?[/quote]

Ale ten alarm na fotkach nie jest alarmem fabrycznym.Poza tym jak cos w nim niedziala to zawsze mozna cos naprawić u monterów o ile cos wiedzą na temat tego alarmu.

2.MB 126 300 SE, 89 r. - sprzedany

Jestem,więc piszę

Uncle_t 

Wysłany: 2006-04-25, 06:51   

No właśnie, o ile coś wiedzą, a jak to jest jakiś prehistoryczny badziew to może być problem :lol:

stanleym126 

Wysłany: 2006-04-25, 15:04   

Uncle_t napisał/a:
No właśnie, o ile coś wiedzą, a jak to jest jakiś prehistoryczny badziew to może być problem :lol:

Za ponad 100 zl mozna kupić nowy wcale niezly alarm z dużą ilością dodatkow i wystarczy tylko dopasować przewody elektryczne od starego alarmu.

Jestem,więc piszę

Uncle_t 

Wysłany: 2006-04-25, 17:16   

Za ponad 100 zl mozna kupić nowy wcale niezly alarm z dużą ilością dodatkow i wystarczy tylko dopasować przewody elektryczne od starego alarmu.[/quote]

No to widzę, że jakoś go można jeszcze wykorzystac :wink:
Będzie trzeba się w takim razie zastanowi nad taką opcją. Dlatego lepiej nie będę go odpinał, to może łatwiej będzie ewentualnie póżniej założyc nowy.
Dzięki za pomysł :spoko:

stanleym126 

Wysłany: 2006-04-25, 20:15   

No to widzę, że jakoś go można jeszcze wykorzystac :wink:
Będzie trzeba się w takim razie zastanowi nad taką opcją. Dlatego lepiej nie będę go odpinał, to może łatwiej będzie ewentualnie póżniej założyc nowy.
Dzięki za pomysł :spoko: [/quote]

W lutym tez wymienialem stary alarm prod. USA,gdyz padł.Kupiłem za 150 zet Legendforda F 14,wykorzystałem okablowanie z poprzedniego i wuala.ten alarm jest b. popularny i jako jeden z nielicznych ma atest PIMOT-u ,gdzie go wymagają ubezpieczyciele.Ma zmienny kod i kupę innych funkcji.Poczytaj o nim niżej

http://www.elmax-alarmy.pl/go/_info/?id=537

Jestem,więc piszę

Uncle_t 

Wysłany: 2006-04-25, 20:35   

No faktycznie niesądziłem, że dobry alarm można kupić już w tak przystępnej cenie, choć do tej ceny jeszcze dojdzie koszt instalacji tego alarmu (bo sam nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tych wszystkich kabelkach :wink: )
Tylko mam pytanie, może się orientujesz, czy tą funkcję "Save Lock - automatyczne zamknięcie zamka centralnego na czas jazdy po przekręceniu stacyjki" można wyłączyć??
Bo mnie to drażni, jak trzeba wyłączyć samochód, po to by ktoś mógł wsiąść, lub wysiąść z niego.

stanleym126 

Wysłany: 2006-04-25, 20:43   

Uncle_t napisał/a:
No faktycznie niesądziłem, że dobry alarm można kupić już w tak przystępnej cenie, choć do tej ceny jeszcze dojdzie koszt instalacji tego alarmu (bo sam nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w tych wszystkich kabelkach :wink: )
Tylko mam pytanie, może się orientujesz, czy tą funkcję "Save Lock - automatyczne zamknięcie zamka centralnego na czas jazdy po przekręceniu stacyjki" można wyłączyć??
Bo mnie to drażni, jak trzeba wyłączyć samochód, po to by ktoś mógł wsiąść, lub wysiąść z niego.

Nie pamiętam, trzeba by poczytac w instrukcji, ale na każdą opcję jest wlącz/wylącz.U mnie to dziala cały czas i w poprzednim alarmie też dzialało , to dobra rzecz.Silnika nie trzeba wyłaczaćaby ktoś wsiadł czy wysiadł, wystarczy sie przechylić i pociągnąc klamkę.Ja mam troche więcej do pochylenia sie i nie narzekam.Za montaz dalem 50 zl.

Jestem,więc piszę

Uncle_t 

Wysłany: 2006-04-25, 20:53   

stanleym126 napisał/a:
Nie pamiętam, trzeba by poczytac w instrukcji, ale na każdą opcję jest wlącz/wylącz.U mnie to dziala cały czas i w poprzednim alarmie też dzialało , to dobra rzecz.Silnika nie trzeba wyłaczaćaby ktoś wsiadł czy wysiadł, wystarczy sie przechylić i pociągnąc klamkę.Ja mam troche więcej do pochylenia sie i nie narzekam.Za montaz dalem 50 zl.

Hehe, faktycznie masz dalej :lol:
Tak czy inaczej, ja nie chcę tej funkcji, jeździłem kilkoma samochodami z tą funkcją i dla mnie to tylko niepotrzebne utrudnienie. Jest mi to zbędne, bo mojego samochodu raczej na przypał nie będą kradli, kiedy stoję na światłach (ani tymbardziej torebki, bo nie używam :lol: ).
Co do montażu, to jeżeli ma to kosztować 50 zł, to faktycznie wychodzi całkiem niedrogo. I mógłbym centralny podłączyć pod pilota alarmu :spoko:

romekmk 

Miasto: Lubin dlnśl
Wysłany: 2006-04-25, 21:47   

Uncle_t napisał/a:
"Save Lock - automatyczne zamknięcie zamka centralnego na czas jazdy po przekręceniu stacyjki" można wyłączyć??

W moim MB zeby wylaczyc te funkcjeto: po wlaczeniu zaplonu przytrzymac przycisk otwierania na pilocie, zeby wlaczyc-zaplon+przycisk zamykania. Pozdrawiam.

Uncle_t 

Wysłany: 2006-04-26, 06:24   

romekmk napisał/a:
W moim MB zeby wylaczyc te funkcjeto: po wlaczeniu zaplonu przytrzymac przycisk otwierania na pilocie, zeby wlaczyc-zaplon+przycisk zamykania. Pozdrawiam.

Dzięki :spoko:

rolbas 

Miasto: Düsseldorf
Wysłany: 2006-04-26, 12:14   Re: Auto alarm

Uncle_t napisał/a:

Pozatym gdzieś czytałem, że alarm w niektórych MB włączało się przy zamykaniu drzwi, przytrzmując dłużej kluczyk, czy jakoś tak? To prawda?

Fabryczny alarm po porstu sie uruchamialo zamykajac drzwi badz bagaznik kluczykiem. I to wszystko. Nie trzeba dluzej przytrzymywac. Dluzsze ptrzytrzymanie powoduje odpalenie funkcji "komfort".
A alarm sie deaktywowalo po prstu otwierajc kluczykiem drzwi badz bagaznik. TAk wiec widac jego mala przydatosc gdy si ektos na taki samochod z lamakiem wybierze...
MAm w kupecie fabryczny alarm zamontowany i jedna z niego pociecha to ze ma bardzo silny sygnal :D co mozna wykarzystac przy instalacji "normalnego" alarmu..

stanleym126 

Wysłany: 2006-04-27, 17:34   Re: Auto alarm

MAm w kupecie fabryczny alarm zamontowany i jedna z niego pociecha to ze ma bardzo silny sygnal :D co mozna wykarzystac przy instalacji "normalnego" alarmu..[/quote]

Na obecne warunki panujące w Polsce pod kątem zabezpieczenia aut fabryczne alarmy w MB jak i innych markach tak zabezpieczają samochody jakby ich wogóle nie było. Montowane fabrycznie alarmy mają przede wszystkim pomóc:
1. ASO
2. firmom assistance
3. zlodziejom.
Są zakladane byle jak i by wszystko bylo prawie pod ręką bo przepisy wymagaja zamontowania fabrycznie zabezpieczeń, ale przy tym nic nie mówi się o staranności montażu.Więcej na ten temat w aktualnym Auto Swiecie str. 44

Jestem,więc piszę

Odpowiedz do tematu