nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Viano]Kontrolka 'Check engine' w górach,przy małych rpm
Autor Wiadomość
Luki 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2010-01-09, 16:43   

Numery które podałeś mogą świadczyć o tym, że czujnik (a być może także zawór reg.) na listwie wtryskowej były już wymieniane i zastosowano elementy o numerach katalogowych niezgodnych z zaleceniami producenta. Ciężko powiedzieć czy ma to jakiś wpływ na pracę silnika a jeśli tak to jaki. Czujnik z przodu listwy powinien mieć numer Mercedesa 0061533328 albo 0061536528 a ten który podałeś według EPC nie pasuje do tego silnika.

Pisałeś wcześniej, że po wejściu silnika w tryb awaryjny został odczytany kod usterki związany z EGR. Szkoda, że został on wykasowany (niepotrzebnie) bo bez tego ciężko będzie coś wymyśleć chyba że masz gdzieś numer tego błędu zapsiany lub wydrukowany. Związek pomiędzy EGR a listwą wtryskową jest dość odległy więc ja bym się skupił na elementach które mają bezpośredni związek z EGR.
Mercedes S124 300D 1992 Sportline - sprzedany

ssmolen 

Miasto: Mława
Wysłany: 2010-01-09, 18:25   

Nic nigdy nie wymieniałem w tym samochodzie.Mam go od nowości z salonu i wiem o każdej ingerecji i naprawie. Dane te odczytałem bezpośrednio z czujnika. Nie wymieniałem go nigdy wcześniej gdyż nie było takiej potrzeby. Są na nim nawet znaczki mercedesa tak jak na tym tylnim więc wychodzi na to, że to oryginał.

Co to tego EGR to nie mam pewności.Nie mam żadnych danych ani wydruków. Tydzień temu byłem u Psychopa i stwierdził, że to te zawory podają błędne dane o ciśnieniu paliwa przez co wyskakuje błąd i brak mocy. Wnioskuję z tego, że to nie EGR. Dzwoniłem już w kilka miejsc w poszukiwaniu tych zaworów i dostałem informacje od człowieka Polski Mercedes czy coś takiego, że to bardzo chodliwy towar gdyż zajmuje się osprzętem do Merca od wielu lat. Potwierdził diagnozę Psychopa ale nie miał takich zaworów bo wszystkie sprzedał.

Teraz doszło do tego, check włącza się praktycznie po minucie i już nie gaśnie(oczywiście brak mocy)

Znalazłem wydruk z diagnozy w serwisie w wawie. Mam tego 4 strony. Czego szukać w tym wydruku co może mieć związek z tą usterka??

Luki 

Wysłany: 2010-01-10, 11:49   

To nie są zawory ani czujniki :!: Z przodu jest czujnik ciśnienia a z tyłu zawór regulacyjny ciśnienia. Dodatkowo jest jeszcze zawór regulacji przepływu przy pompie wysokiego ciśnienia.

Mam taki czujnik i zawór na listwę (sprawdzone i w 100% sprawne) ale według dokumentacji nie pasują do tego silnika tak samo jak nie pasuje ten który masz teraz zamontowany. Skoro diagnosta mówi że ma 99% pewności tzn. że ma chyba jakieś podstawy żeby tak sądzić. Ja jednak nadal nie jestem przekonany czy wymiana nawet całej listwy wtryskowej na nową pomoże.

Wydruki z ASO są bezużyteczne bo sam pisałeś, że wtedy błąd nie występował a wcześniej został wykasowany. Skoro teraz objawy występują częściej to trzeba ponownie zrobić diagnostykę i podmieniać elementy które mogą mieć związek z usterką.

PS W tej chwili mamy na warsztacie ML400CDI który ma problem z odpaleniem i utrzymaniem wolnych obrotów gdy jest zimny a po rozgrzaniu chodzi bezproblemowo. Podczas pierwszej wizyty w ASO nic nie zrobiono, podczas drugiej wymieniono zawór i czujnik na listwie. Trzecia wizyta zakończyła się zaleceniem wymiany pompy wysokiego ciśnienia i w ten sposób auto trafiło do nas - zobaczymy czy diagnoza ASO się potwierdzi :)

ssmolen 

Wysłany: 2010-01-10, 12:42   

Nie wiem w takim razie jak to możliwe. Wychodzi na to,że od samego początku był tam zamontowany zły czujnik. Nie wiem co mam z tym zrobić??

A może podjadę do Ciebie i sam zobaczysz jak to wygląda??

Może podasz mi jakiś kontakt tel na priva to ustalimy szczegóły??

Mogę podjechać do Wawy żeby zobaczyć co i jak.

Artur

Luki 

Wysłany: 2010-01-15, 23:05   

ML400CDI naprawiony... a właściwie nie tyle naprawiony co zdiagnozowany na 100% i teraz czeka na części. Okazało się, że to jednak nie pompa wtryskowa tylko elektronika płata figle :)

psychop 

Wysłany: 2010-01-16, 14:36   

E, te ASOwe diagnozy, z kazdym miesiacem coraz bardziej sklaniam sie, zeby wkladac je miedzy bajki. Robia quicktest, wydruk, zakreslaja dlugopisem klientowi efki i pozniej kaza wymieniac czesci za pare kolek.

Wczoraj zjechal do mnie ML w ktorym ASO zdiagnozowalo uszkodzona pompe ABS/ETS plus kwotacja okolo 7 patykow. Tfu, powinienem napisac "zdiagnozowalo".

W ciagu godziny auto wyjechalo ode mnie ze sprawnym ukladem za przyslowiowa garsc monet, bo naturalnie diagnoscie nie chcialo sie nawet otworzyc maski, o wzieciu multimetra do reki nie mowiac. Pomimo ze DAS wyraznie podpowiada, co i kiedy trzeba zmierzyc, zeby nie stawiac falszywych diagnoz. Co z tego, kiedy osobiscie bylem swiadkiem jak pan elektronik z MB W-wa klika "next, next" na ekranach ktore nakazywaly mu dokonac
fizycznych pomiarow. I tak oto diagnoza sprowadza sie znow do czytania kodow, a klient placze i placi, bo co ma innego zrobic.

Ot, taki model biznesu, i dobrze, bo inaczej nie mielibysmy co robic.

mk
CMD Autoelektronika - Mercedes * www.cmdauto.com

ssmolen 

Wysłany: 2010-01-21, 09:39   

Witam Panowie

Luki uratował autko od zguby. Zablokowała się turbina co powodowało ze pojawiał sie check i odłączał turbo-brak mocy.

Smarowanie i odrdzewianie pomogło. Check sam zgasł.

Psychop też ma rację z czujnikami na listwie paliwa. Pokazują uszkodzenie, ale niestety w tym przypadku ten check zapalał się z innego powodu.

W każdym razie mam jeszcze co najmniej do wymiany zawór na listwie paliwa i czujnik doładowania-choć mam nadzieję, że ten drugi może jakimś cudem będzie wskazywał poprawne pomiary jak turbo juz nie daje "szalonego" ciśnienia

W każdym razie wielkie ukłony Luki-oby tak dalej dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Artur

ssmolen 

Wysłany: 2011-04-09, 18:48   

Witam ponownie

Sprawa jednak powraca. Turbo działa poprawnie. Rozebrane, nic się nie blokuje-sprawne.

Objawy są nastepujące: auto odpala i check się nie pali. Po ok 5 min samej pracy silnika nawet bez jazdy zapala sie check i brak mocy.

Podłączyłem pod kompa i pokazuje bład 2511- zawór egr powrót spalin.

Czy to może być uszkodzony właśnie ten zawór??

ssmolen 

Wysłany: 2012-12-15, 22:08   

Dopatrzyłem się, że wątek się nie zakończył. Wymieniłem EGR i jeden wtrysk i wszystko działa jak należy. Troche walki, ale się udało.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc

Odpowiedz do tematu