nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[210] brak reakcji na kluczyk podczerwieni
Autor Wiadomość
cyngielr1 

Miasto: wzs
Wysłany: 2008-08-05, 11:13   [210] brak reakcji na kluczyk podczerwieni

Witam. Wczoraj miałem wyjazd po auto do Niemiec. Mój Mercedes chodził idealnie, zgasiłem go zamknąłem, kilka razy wracałem się do auta, otwierając go i zamykając ponieważ miałem tam dokumenty itd. Kiedy chciałem już stamtąd odjechać otworzyłem auto normalnie, włożyłem kluczyk do stacyjki kierownica sie odblokowała, ale kluczyk nie przekrecił się już na pozycje zapłonu. Powtórzyłem tak jeszcze ze 2 razy, ale było jużpotem coraz gorzej nawet kierownica sie juz nie odblokowywała, poprostu zero reakcji na klucz. Od tego czasu kluczyk nawet nie otwiera i nie zamyka auta.
Sprawa wydaje może się prosta, że to raczej bateria, jednak na miejscu pożyczyłem od komisiarzy baterie z innego klucza i dalej to samo (chociaż tutaj podejrzewam już rozkodowanie kluczyka bo wymiana długo trwała).
Poprosilem kolegę żeby mi dowiózł zapasowy klucz (ten klucz zamykal i otwierał auto, odblokowywał kiereownicę, włączał zapłon jednak tylko czasami rzadko kiedy odpalał - opisywałem juz to chyba na forum). Zapasowy klucz w tej sytuacji otworzył auto jednak po wsadzeniu w stacyjkę także zero rekacji...dopiero za 4 razem odpaliłem auto (cud) i nie gasiłem go juz przez cały dzień, póki nie dotarłem do domu. Pod domem gaszę auto, próbuje zapalić jeszcze raz i teraz identyczna sytuacja jak z 1 kluczem - zero rekacji w stacyjce i teraz to juz nawet nie otwiera i nie zamyka auta. Co jest...?

kubel110 

Miasto: wRSZAWA
Wysłany: 2008-08-05, 14:42   

kolego sprawdz czy jest dastatecznie prądu w samochodzie czy akumulator nie padł? na steke albo nie ma prądu albo stacyjka padła w radomiu za 250 zl regeneracja stacyjki!!

jjanicki 

Miasto: Szczecin, PL
Wysłany: 2008-08-05, 15:16   

Nie tak dawno Gerri pisał (nie pamiętam tylko czy to na tym forum, czy na innym), że bateria w kluczyku odpowiada tylko i wyłącznie za działanie zdalnego otwierania i zamykania auta (czy jakie tam jeszcze zdalne funkcje kluczyk posiada).
Odblokowywanie stacyjki odbywa się drogą indukcyjną dlatego raczej skłaniałbym się ku niskiemu napięciu z akumulatora. Ostatecznie stacyjka może szwankować.

marokrak 

Miasto: Kraków
Wysłany: 2008-08-05, 15:34   

jjanicki napisał/a:
Nie tak dawno Gerri pisał (nie pamiętam tylko czy to na tym forum, czy na innym), że bateria w kluczyku odpowiada tylko i wyłącznie za działanie zdalnego otwierania i zamykania auta (czy jakie tam jeszcze zdalne funkcje kluczyk posiada).

Dokładnie tak, w tym przypadku to będzie pewnie wina stacyjki. Bywało też, że klucze były zabrudzone w okolicy "oczka".
Te klucze mają zaprogramowaną ilość razy użycia, więc teoretycznie jeden mógłby odmówić posłuszeństwo gdyby tą wartość przekroczył ale w tym przypadku to również nie pasuje...

cyngielr1 

Wysłany: 2008-08-05, 15:34   

czy podłaczenie do komputera coś pomoże bo na dziś wieczór mogę się umówić? A tak na marginesie jak sprawdzić czy akumulator jest ok? :D (dodam, że auto i światła działają w aucie normalnie, więc czy moze to być wina aku?)
Ostatnio zmieniony przez cyngielr1 2008-08-05, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  

samanta5 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2008-08-05, 15:35   

a jak samochód nie chciał odpalić to migały diody w lusterku?

seniu 

Miasto: Podkarpacie
Wysłany: 2008-08-05, 15:38   

jjanicki napisał/a:
Odblokowywanie stacyjki odbywa się drogą indukcyjną dlatego raczej skłaniałbym się ku niskiemu napięciu z akumulatora. Ostatecznie stacyjka może szwankować.

Potwierdzam te słowa, kluczyk nie ma możliwości rozkodowania się bo zakodowany do konkretnego auta trafia z fabryki :mg:
311 CDI '07

cyngielr1 

Wysłany: 2008-08-05, 15:44   

samanta5 napisał/a:
a jak samochód nie chciał odpalić to migały diody w lusterku?

U mnie nie ma diód w lusterku.

A co do rozkodowania kluczyka to gdyby bateria padła tak naprawdę na maxa to chyba dane z kluczyka mogłyby się utracić. Chociaż w moim przypadku to raczej nie to. Może imobilajzer?

jjanicki 

Miasto: Szczecin, PL
Wysłany: 2008-08-05, 19:35   

cyngielr1 napisał/a:
... gdyby bateria padła tak naprawdę na maxa to chyba dane z kluczyka mogłyby się utracić. ...

Baterię można wyjąć na całą noc z kluczyka i po ponownym włożeniu będzie działał bez żadnej łaski... mowa oczywiście o kluczyku NA PODCZERWIEŃ - tzw. rybce - czyli takim do stacyjki będącej też na podczerwień, a nie o scyzoryku.

Immobiliser jest uruchamiany (a raczej odblokowywany) drogą indukcyjną po włożeniu właściwego (od tego auta) kluczyka do stacyjki - nawet bez baterii w kluczyku. :idea:

cyngielr1 

Wysłany: 2008-08-06, 11:12   

No to podążając dalej może wyciągniemy jakieś wnioski.
Dzisiaj auto po próbach odpaliło mi z 2 klucza. Pojechałem wymienic baterie w kluczu nr 1. Gdy go zgasiłem z 2 klucza odpalił jeszcze raz, jednak z tego w którym wymieniłem baterie wcale nie reagował. (wyglądało to tak jakby klucz się naprawdę rozkodował, ale skoro nie może to chyba to przypadek). Dziwnym trafem na klucz nr 2 jeszcze raz zareagował, ale teraz na nic nie reaguje, żaden nie odpala auta ani nie zamyka drzwi.
Sprawa nr 1 - czy możliwe, że to akumulator wyładowany, skoro radio i światła działają?
Sprawa nr 2 - Rozkodowany klucz (to przynajmniej jeden by cały czas działał) ;/
Sprawa nr 3 - Stacyjka? (jeśli tak, to dlaczego auto nie otwiera się z kluczyka skoro stacyjka nie ma nic wspólnego z otwieraniem i zamykaniem auta)

cyngielr1 

Wysłany: 2008-08-07, 13:43   

Trudno jest wyciągać wnioski samemu, ale zrobie to bo może kiedys komuś to pomoże rozwiązać swój problem.
A więc w moim 1 kluczu wymieniłem baterie ale teraz ten klucz nie działa wcale, auto nie reaguje dioda w kluczyku miga po naciśnieciu guzika). Natomiast klucz 2 który czasem działał czasem nie teraz odpala i otwiera auto raz na 20 razy.
Ja obstawiam tutaj albo padniety 1 klucz (wydaję mi się, że te klucze także trzeba zsynchronizować i nawet mechanik miał to opisane w książce w której było napisane że nie robi sie tego sameu tylko "jakimś" programem), ewentualnie stacyjka (tylko dlaczego stacyjka nie działa i centralny naraz skoro nie mają ze sobą powiązania jak to jest opisane powyżej)
Jutro chyba wybiorę się do serwisu i wkońcu załatwie to raz na zawsze bo ten Mercedes naprawdę zaczyna mnie już irytować. ;/

seniu 

Miasto: Podkarpacie
Wysłany: 2008-08-07, 17:47   

cyngielr1 napisał/a:

Ja obstawiam tutaj albo padniety 1 klucz (wydaję mi się, że te klucze także trzeba zsynchronizować i nawet mechanik miał to opisane w książce w której było napisane że nie robi sie tego sameu tylko "jakimś" programem)
Jutro chyba wybiorę się do serwisu i wkońcu załatwie to raz na zawsze bo ten Mercedes naprawdę zaczyna mnie już irytować. ;/

Tych kluczyków się nie synchronizuje
311 CDI '07

Gerri 

Miasto: okręg Limerick
Wysłany: 2008-08-07, 21:55   

cyngielr1 napisał/a:

Sprawa nr 3 - Stacyjka? (jeśli tak, to dlaczego auto nie otwiera się z kluczyka skoro stacyjka nie ma nic wspólnego z otwieraniem i zamykaniem auta)

Mylisz pojęcia (albo ja czegoś nie doczytałem :wink: )

Stacyjka odpowiada za CAŁOŚĆ - odbiera wszystkie sygnały - zarówno do zamykania/otwierania jak i uruchamiania silnika.
Różnica jest tylko taka, że do zamykania/otwierania potrzebne są baterie w kluczyku, a do uruchomienia auta - nie

w210 

Miasto: zory
Wysłany: 2008-08-13, 16:22   

mialem przypadek z kluczem i bylem w serwisie w sosnowcu ale nie mieli czasu mechanik to zobaczyl i dal mi nr tel co sie okazało do niego stary klucz mi lezy w szufladzie a mam 2 uzywane od niego po 150 od sztuki i obydwa mi dzialaja zaprogramował je w samochodzie przekrecajac kluczyk i bawiac sie przyciskami na zegarach jedynie co to bagneciki z tych kluczy mi nie pasuja do drzwi

kompressor 

Miasto: wdsresaw
Wysłany: 2008-08-13, 18:40   

Dokładnie tak jak Gerri pisze.
Piloty/rybki naprawia gość co sie na allegro ogłasza m. innymi

Odpowiedz do tematu