nazwa.pl
Forum Merc-Mania-Club Polska Strona Główna Forum Merc-Mania-Club Polska
Mercedesy to nasza wspólna pasja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[W210] Pojemność zbiornika paliwa
Autor Wiadomość
carlo_s 

Miasto: Poznań
Wysłany: 2007-11-09, 09:18   [W210] Pojemność zbiornika paliwa

Wczoraj zatankowałem moją gwiazdę i zrobiłem coś z czym się nosiłem od dawna ale nigdy nie było na to czasu. "Zakropliłem" ją do pełna. Sprawa wyglądała następująco: komputer pokazywał że w baku jest jeszcze 10 litrów paliwa (rezerwa jeszcze się nie zapaliła choć było blisko) - spodziewałem się zatem żę zatankuję jakieś 60-65 litrów. Ponieważ na wcześniejszych tankowaniach zawsze widziałem że po odbiciu pistelotu paliwo schodziło z wlewu (normalne) dolewałem kilka razy i kończyłem tankowanie. Tym razem chciałem zatankować pod kapsel. Podczas tankowania pistolet odbił przy 59 litrach wlanych po czym dolewałem dalej . Zajęło mi to dosłownie 10 minut (myślałem że nie skończę) i dolałem do zbiornika jeszcze 15 litrów paliwa (wlałem łącznie 75,11 litrów) !!! Skoro wcześniej było w zbiorniku jeszcze 10 to razem weszło 85 litrów. Czy ktoś wie coś więcej na temat budowy zbiornika i może mi wytłumaczyć czy to normalne (rozumiem dolać 5 litrów na górkę ale 15?). A może mam zbiornik o innej pojemności (choć pistolet odbija w dobrym momencie)? Czy nie naraziłem się na jakąś usterkę wlewając pod kapsel (np: zalewając układ odpowietrzenia). A swoją drogą to za kiilka dni dam znać po jakim przebiegu ruszyła się wskazówka.

Krzyś1973 

Miasto: Piła
Wysłany: 2007-11-09, 09:37   

Kolego są dwie możliwości:

1. samochód jest wyposażony w zbiornik o większej pojemności ( sprawdż według VIN )
2. wyświetlacz dystrybutora pokazuje więcej zatankowanego paliwa niż przetłoczyła pompa ( spienione paliwo)

carlo_s 

Wysłany: 2007-11-09, 09:55   

Ad 1 Nie za bardzo wiem jak to sprawdzić wg VIN'u (strony, które rozkodowują VIN nie podają pojemności zbiornika) i nie mogę znaleść żadnej innej strony, która podaje ten parametr. Założyłem że zbiornik ma 70 litrów bo komp tak pokazuje.
Ad 2 Nie wydaje mi się żeby dystrybutor mnie oszukał bo nawet na oko było widać że tego paliwa weszło tam mnóstwo - dolewałem je dobre 10 minut i wciąż schodziło. Zastanawiałem się czy układ odpowietrzenia nie ma przypadkiem jakiegoś zbiorniczka dodatkowego ale to tylko gdybanie bo nigdy nie widziałem wymontowanego zbiornika. Napewno nie jest też normalne że dolewanie pod kapsel zajmuje tyle czasu. Wersja kombi ma inny zbiornik niż sedan bo sedan ma zbiornik na oparciu tylnych siedzeń a kombi nie - może to ma jakieś znaczenie. A może ktoś sprawdzi w swojej e-klasie kombi ile mu wejdzie wlewając pod kapsel (po wcześniejszym upewnieniu się że nie spowoduje to żadnej usterki).

colln 

Miasto: PL Piotrków/It Aosta
Wysłany: 2007-11-09, 14:27   

Dystrybutory na stacjach są b. czesto kombinowane. Chodzi wiadomo o kasę :evil: To jakie patenty stosują w dystrybutorach to już tajemnica ich właścicieli. Wystarczy żeby oszukiwał "tylko" o 2% to sprawdź jaka to jest kasa dziennie? Jedno auto (50 litrów) oprócz normalnej marży extra -1 litr. 100 aut na zmianie =100litrów na plus x 3 zmiany =300litrów na plus x średnio 4.2zł =1.260zł to x 30dni = 37.800zł To x 12 miesięcy =453.600,00zł
To jest przykład małej stacji... :mg:

PS. Miałem kiedys do czynienia z taką stacją. Na tej samej stacji 2 dystrybutory obok siebie wlewały inna ilość paliwa (sprawdzałem tankując do pełna 2 razy po2 kanistry po 20L). Jeden wlał (pod korek) 42 a drugi 43L :lol:

Rozbieżności się potęgują podczas minimalnego naciskania spustu. Na tej samej stacji kiedys w ramach "rekompensaty" zatankowałem sobie 5 litrowy kanisterek gratis. Zatankowałem normalnie do pełna bak a potem zacząłem tankować ten podręczny kanisterek bardzo delikatnie naciskając spust - okazało się, że wlałem 5 litrów a dystrybutor nabił niecałe 2L . Więcej juz u nich nie tankowałem.
Różne marki a z Mercedesów: Były W210 E290TD B klasa W245 2.0 CDI S klasa W220PB no i PO PRAWIE 3 LATACH SZUKANIA KUPIŁEM u Niemca S-klasę W140 S300TD z ESP `98r Ostatnio W220AMG Designio 4-Matic a zamiast ML jest Volvo XC90 Bi-turbo

carlo_s 

Wysłany: 2007-11-09, 14:50   

Tak jak juz pisałem - moim zdaniem nie ma opcji żeby o tyle dystrybutor mnie oszukał. Sam to wlewałem, wiem ile czasu trwało i ile razy zalewałem całą rurę wlewu (ok 20 razy). Nawet gdyby mnie oszukał dystrybutor to nie o taką ilość. Od odbicia gdyby w rure miało wejść łącznie nawet 5 litrów to dystrybutor nie pokazałby 15 (to trzy razy tyle). Wrażenie było takie jakby to paliwo gdzieś schodziło powoli. Po zalaniu pod kapsel piana znikała, widziałem czystą powierzchnię która obniżała się we wlewie. Wlewałem kolejny raz i to samo - i tak przez 10 minut - obszedłem nawet samochód żeby sprawdzić czy ze zbiornika nie cieknie bo nie chciałem wierzyć żę tyle jeszcze miejsca jest w zbiorniku.

gawra 

Miasto: Kolno
Wysłany: 2007-11-09, 14:56   

colln napisał/a:
zacząłem tankować ten podręczny kanisterek bardzo delikatnie naciskając spust - okazało się, że wlałem 5 litrów a dystrybutor nabił niecałe 2L . Więcej juz u nich nie tankowałem.

A to dlaczego;wlales 5l,a wskazalo 2l :spoko: To tylko tam tankowac :lol:

stanleym126 

Miasto: Siedlce, woj. mazow.
Wysłany: 2007-11-10, 09:40   

Krotko mowiąc chodzi o układ odpowietrzenia zbiornika ,który ma kilka/naście litrów pojemność. Np. w Passacie można tak dolać 15 litrów więcej.

2.MB 126 300 SE, 89 r. - sprzedany

Jestem,więc piszę

konradus 

Miasto: radom
Wysłany: 2007-11-10, 10:40   Re: [W210] Pojemność zbiornika paliwa

carlo_s napisał/a:
Wczoraj zatankowałem moją gwiazdę i zrobiłem coś z czym się nosiłem od dawna ale nigdy nie było na to czasu. "Zakropliłem" ją do pełna. Sprawa wyglądała następująco: komputer pokazywał że w baku jest jeszcze 10 litrów paliwa (rezerwa jeszcze się nie zapaliła choć było blisko) - spodziewałem się zatem żę zatankuję jakieś 60-65 litrów. Ponieważ na wcześniejszych tankowaniach zawsze widziałem że po odbiciu pistelotu paliwo schodziło z wlewu (normalne) dolewałem kilka razy i kończyłem tankowanie. Tym razem chciałem zatankować pod kapsel. Podczas tankowania pistolet odbił przy 59 litrach wlanych po czym dolewałem dalej . Zajęło mi to dosłownie 10 minut (myślałem że nie skończę) i dolałem do zbiornika jeszcze 15 litrów paliwa (wlałem łącznie 75,11 litrów) !!! Skoro wcześniej było w zbiorniku jeszcze 10 to razem weszło 85 litrów. Czy ktoś wie coś więcej na temat budowy zbiornika i może mi wytłumaczyć czy to normalne (rozumiem dolać 5 litrów na górkę ale 15?). A może mam zbiornik o innej pojemności (choć pistolet odbija w dobrym momencie)? Czy nie naraziłem się na jakąś usterkę wlewając pod kapsel (np: zalewając układ odpowietrzenia). A swoją drogą to za kiilka dni dam znać po jakim przebiegu ruszyła się wskazówka.

u mnie jest taka sama sytuacja w instrukcji jest podana pojemnosc zbiornika 80 litrow a ja spokojnie wlewam 85 i tez po kiklanascie,kilkadziesiat razy dolewam i jeszcze nie udalo mi sie nalac naprawde pod korek (brak cierpliwosci). w audi jest sprytny zaworek przy wlewie i pieknie sie odpowietrza a mercedes zastosowal widocznie inny patent. co do wskazowki to jak zatankuje tak do pelna to wskazowka dopiero rusza sie po przejechaniu 300km, a pozniej to juz w blyskawicznym tempie opada :)

colln 

Wysłany: 2007-11-10, 11:31   

gawra napisał/a:

A to dlaczego;wlales 5l,a wskazalo 2l :spoko: To tylko tam tankowac :lol:

Dlatego, że jak widzę taką oszukańczą stację to jestem absolutnie pewien, że do benzyny jest np dolewana ropa która jak wiadomo jest tańsza, a dolanie np tylko 5% nie wszyscy potrafią sie zorientować czemu ich auto jest słabsze. Tak więc to że mógłbym sobie znanym sposobem zatankować 3 litry więcej to i tak bym staracił bo nalałbym wyrób czekoladopodobny , yyy znaczy etylino-podobny... :lol:
Różne marki a z Mercedesów: Były W210 E290TD B klasa W245 2.0 CDI S klasa W220PB no i PO PRAWIE 3 LATACH SZUKANIA KUPIŁEM u Niemca S-klasę W140 S300TD z ESP `98r Ostatnio W220AMG Designio 4-Matic a zamiast ML jest Volvo XC90 Bi-turbo

carlo_s 

Wysłany: 2007-11-12, 09:09   

Rzeczywiście układ odpowietrzenia musi mieć tak dużą pojemność bo wskazówka drgnęło dopiero po 240 km (wcześniej drgała po kilkudziesięciu). Upada zatem o stacjach które na 5 litrach oszukują o 10 i wskazują 15 (choć nie wykluczam że przy dolewaniu drobne oszustwa są prawdopodobne). Rozmawiałem też z gościem który naprawia E-klassy i radził raczej lać do pierwszego odbicia i nie zakraplać do końca. Moje zdanie jest takie że przed wyjazdem np: za granicę warto to zrobić i mieć dodatkowe 200 km na tańszym paliwie. :)

colln 

Wysłany: 2007-11-12, 11:51   

carlo_s napisał/a:
Moje zdanie jest takie że przed wyjazdem np: za granicę warto to zrobić i mieć dodatkowe 200 km na tańszym paliwie. :)

Moje jest akurat odwrotne. :?: Kiedys tak sie robiło. Teraz wyjeżdzam na rezerwie i tankuję za granicą do pełna. Tak samo robię przy powrocie - tankuję na full na zachodzie i w Polandii jak juz muszę a jak mi się uda to wjadę do PL - do centum Polandii do domku dojadę i potrafie wyjechać z powrotem bez odwiedzania stacji. (1.000km na zbiorniku robie) Dla przykładu w Austii w Wiedniu ON tankowałem po 1.05eur i jakościa żaden Polski Shell itp mu nie dorówna. W dojczlandii na autostradach jest po 1.2 ale wystarczy że sie przez miasteczko jakieś będzie przejeżdżać (choćby wtedy jak gps "każe" do MC`Donalds zjechać) to już możemy się poniżej 1,1 zmieścić - więc wg mnie nie warto obciążonym z kraju wyjeżdżać (zawsze mamy wtedy tez więcej bagaży) tak więc obciążone auto więcej pali czyli juz nie warto.
minimalnie 1.05eur x 3.65 = 3.83zł
maksymalnie 1.20eur x 3.65 = 4.38zł
średnio = 4.10zł

Nie wiem ile obecnie w Pl najlepsza (bez rzepaku) ropa kosztuje?
Aaa jeszcze kwestia ile której ropki autko pali:
Na zachodnim (już to kiedys podawałem) autko, tempomat autostrady: niemcy,austria, italia 7,2Litra, na Polskim 7,5litra (+5%)

carlo_s 

Wysłany: 2007-11-12, 12:05   

Przy obecnym kursie Euro to rzeczywiœcie racja - lepiej tam stankować

marczesco 

Miasto: Mazury
Wysłany: 2012-05-06, 17:57   

Witam. Czy da sie dopasowac wiekszy zbiornik do 2.9TD kombi, :help: albo go "powiekszyc" z mysla o wyjazdach "turystycznych" na Wschod? :help: pozdrawiam.

noc 

Miasto: Warszawa
Wysłany: 2012-05-07, 19:07   

Prawdopodobnie dzisiaj do mnie dzwoniłeś.
Upewniłem się, niestety na ten model fabryka dawała tylko i wyłącznie 70 l.
Nie było nawet na zamówienie zbiorników większych.
Jego faktyczna pojemność 72-73 l. :beer:

Nie wszystkim pomogę.
Niektórym nie, innych przegapię.

Naprawiam MB 41 lat
13 certyfikatów MB-Stuttgart
Warsztat 22 6626890

marczesco 

Miasto: Mazury
Wysłany: 2012-05-07, 19:48   

Zgadza sie dzwonilem;) Znalazlem jakis kociolek w POznaniu, gosc twierdzi,ze ma ok 90l i pasuje do mojej gwiazdki? podal mi tylko wymiary zewnetrzne,moze mialem farta? :beer:

Odpowiedz do tematu